Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

Aktualności

Górnik z mistrzostwem II ligi juniorów !!!

• autor: KSGBrzeszcze, 2013-06-03 11:34

Pierwszego Czerwca w 16 Kolejce II ligi juniorów młodzi górnicy zapewnili sobie mistrzostwo i tym samym awans do I ligi juniorów. ( więcej w rozwinięciu )...

Drużyna juniorów pod wodzą Jana Bielenina zdobywa już 2 awans rok po roku. Jest to ogromny sukces naszej drużyny. Mimo, że do końca sezonu zostały 2 kolejki to Górnik ma już zapewniony awans i przewagę 9 punktów nad drugą drużyną ligi, którą jest LKS Orzeł Witkowice.

Górnikowi pierwszego czerwca przyszło zmierzyć się z LKS Solavią Grojec. Pierwszy mecz między tymi drużynami zakończył się wynikiem 3:5 dla Górnika. Nie był to łatwy mecz dla Brzeszczan.
Przyjezdni tego dnia nie byli nastawieni na atakowanie bramki gospodarzy. W pierwszej połowie zaledwie 2 akcje przeprowadzone przez gości, które mogły zagrozić bramce Górnika.
W 20 minucie boisko musiał opuścić Łukasz Czul z powodu kontuzji, zastąpił go Marcin Frąc.
Górnik zażarcie cała pierwszą połowę atakował bramkę Grojca, aż przyniosło to skutek.
W 30 minucie Tomasz Wojnar dośrodkowywał piłkę w pole karne z około 40 metrów, Patryk Senkowski w ostatniej chwili schował głowę, piłką odbiła się od obrońcy i wpadła do bramki.
Masowo niewykorzystywane sytuacje Górników mogły się w końcu zemścić na nich, ale jednak pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0.

W szeregach Brzeszczan zaszła jedna zmiana. Mariusz Firlej z powodu kontuzji zszedł z boiska, a wszedł na nie Patryk Surzyn. Na drugą połowę gospodarze wyszli bardzo zmotywowani, ale jednak dostali w 55 minucie zimny prysznic. Po fatalnym błędzie obrony Górnika było 1:1.
Gospodarze zaczęli z większym zaangażowaniem nacierać na bramkę Grojca, można by powiedzieć, że drużyna gości się tylko broniła i wykopywała piłkę do przodu.
W 65  minucie sędzia główny pomylił się na niekorzyść Górnika i nie podyktował rzutu karnego za ewidentny faul na Pawle Malcu. Cóż z tego gdy to w 70 minucie Grzegorz Hatłas fantastycznym strzałem z 20 metrów w samo okienko bramki dał Górnikowi prowadzenie 2:1.
W szeregach gospodarzy po tej bramce zapanowała euforia, ale jednak nie zlekceważyli drużyny gości.
W 80 minucie rut rożny wykonywał Patryk Senkowski. Posłał on futbolówkę idealnie na wchodzącego za obrońców Damiana Salepe, a ten się nie pomylił i było 3:1.
W 83 minucie Patryka Senkowskiego zastąpił Mateusz Michewicz.

Po tym wspaniałym meczu Górnik może świętować awans do I ligi juniorów.